Typ projektu: Branding, Doświadczenie, Marketing, Webdesign Klient: Beskidzkie Centrum Językowe Branża: Edukacja Działania: Dev, Koncept, UI

Poczuj tożsamość ze światem

Shamrock to szkoła językowa w samym sercu Beskidów. Ale Shamrock to nie tylko szkoła – to miejsce odkrywania tożsamości. Mieszkańcy gór to przecież niemal narodowość – choć góry są wszędzie na świecie, to wszyscy górale stanowią ogromną, ale jednak wciąż bliską sobie rodzinę. O tożsamości, odkrywaniu siebie, miejscu mieszkańca gór we współczesnym świecie i o otwartości świata na mieszkańców gór – o tym wszystkim opowiadamy w naszym projekcie.

Logo

Pracę koncepcyjną rozpoczęliśmy od opracowania logotypu Szkoły.
Słowo „shamrock” kryje w sobie irlandzki symbol koniczyny, kojarzony jednoznacznie ze świętym Patrykiem. To za pomocą tej spotykanej na każdym kroku roślinki święty Patryk miał tłumaczyć ludziom tajemnicę Trójcy Świętej – tak przynajmniej głosi legenda. Choć nikt już nie pamięta, czy było tak naprawdę – symbol pozostał, a trójlistna koniczynka nieodłącznie kojarzy się z Irlandią.
W Shamrocku koniczyna również pełni ważną rolę symboliczną – ukazuje przecież, że można w prosty sposób mówić o rzeczach trudnych i ważnych.
Idąc tą drogą opracowaliśmy znak graficzny, wsparty typografią przywodzącą na myśl tradycyjne pismo runiczne.

Webdesign

W toku naszej pracy nadszedł czas na stronę internetową. Przygotowaliśmy dla Shamrocka nowoczesną, responsywną stronę www. Za jej mechanikę odpowiada system zarządzania treścią, dzięki czemu klient otrzymał możliwość swobodnej edycji treści.

Ponieważ Shamrock to nie tylko miejsce zdobywania wiedzy, ale też kształtowania tożsamości, wdrożyliśmy na stronie sekcję z ciekawymi miejscami, które łączą ludzi i pozwalają prawdziwie zaczerpnąć oddechu. Te miejsca to przede wszystkim góry – ale nie tylko, bo tak naprawdę wyjątkowe jest każde miejsce, gdzie mieszkają dobrzy ludzie.

Nie zapomnieliśmy też o ludziach – ważnym elementem strony jest sekcja „Autorytety”, gdzie ważne dla Szkoły osoby znalazły swoje miejsce.