Typ projektu: Branding, Webdesign Klient: Novare Branża: Kościół Działania: Dev, Koncept

Novare - pomysł na rodzinę

Novare to nieformalna wspólnota kilkudziesięciu rodzin, działająca w Żorach. Celem grupy jest budowanie wzajemnych więzi i poczucia wspólnoty – rodzice i ich dzieci często spotykają się w swoim gronie, toczą płomienne dyskusje, jeżdżą wspólnie na rekolekcje, chodzą na pielgrzymki i w góry – słowem, tworzą radosną i pełną energii grupę przyjaciół kształtującą swoje życie w duchu wzajemnego szacunku i akceptacji. Dla Wspólnoty Novare przygotowaliśmy kompletną identyfikację wizualną i nową stronę internetową.

Logo

Projektując identyfikację wizualną dla Wspólnoty Novare staraliśmy się pamiętać przede wszystkim o tożsamości tej grupy i o wartościach, które szczególnie jej przyświecają. Rodzina, jedność, przyjaźń i duch wspólnoty to pojęcia, które cały czas staraliśmy się mieć przed oczami.

Przygotowany przez nas logotyp wyraża jedność grupy w różnorodności jej członków oraz radość płynącą z chrześcijańskiego stylu życia.

Webdesign

Na dziesięciolecie istnienia Wspólnoty Novare przygotowaliśmy nową stronę internetową grupy.

Została ona zaprojektowana z dużą dbałością o tzw. „white-space” – na stronie przeważa kolor biały, na tle którego wyeksponowana jest przede wszystkim typografia. Dzięki odpowiedniej równowadze białego tła i elementów graficznych strona jest zbalansowana, a tekst i zdjęcia odpowiednio przyciągają wzrok.