Tramontana Hospicjum Cordis Right NOW Alfa Radio Shamrock Novare Centralne Muzeum Pożarnictwa Centrum Leczenia Oparzeń Kocham Książki Euromedic Dzieci Maryi Poradnia Zdrowego Rodzicielstwa Auto Myjnia

Jednym zdaniem

Nowoczesny szpital o światowej renomie.

Siemianowickie Centrum Leczenia Oparzeń to wiodący w Polsce ośrodek leczenia poparzeń, w którym w ciągu piętnastu lat istnienia wyleczono ponad 14.000 pacjentów. Misją Centrum jest dawanie nadziei i pomoc w odzyskiwaniu zdrowia i sprawności – a my z zapałem włączyliśmy się w to dzieło.

Wraz ze zbliżającą się rocznicą powstania Szpital przeszedł gruntowną renowację i rozbudowę. Odnowiony budynek, dobudowane skrzydło i całkiem nowe lądowisko dla śmigłowców czynią Centrum najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce. Tak duże zmiany pociągnęły za sobą konieczność odświeżenia warstwy wizualnej, którą posługuje się na co dzień Centrum Leczenia Oparzeń.

W naszej pracowni przygotowaliśmy dla szpitala identyfikację wizualną z nowym logotypem i dopasowaną typografią oraz nową stronę internetową.

Projekt w liczbach

Strategia
Branding
Digital
Print

Na początku było logo

Dla Centrum Leczenia Oparzeń przygotowaliśmy odnowiony logotyp. Zadbaliśmy o zwiększenie czytelności i podkreślenie symboliki i ludzkiego charakteru pracy, z jaką na co dzień zmagają się lekarze. Kolorystyka w naturalny sposób budzi skojarzenie z ogniem i sterylnością, które to aspekty są nieodłącznie związane z pracą pracowników Centrum. Dużo uwagi poświęciliśmy warstwie tekstowej logotypu, dbając by nazwa Centrum była odpowiednio wyeksponowana i czytelna, a krój pisma wyrażał profesjonalizm.

Z lepszej strony

Dla naszego klienta przygotowaliśmy nową witrynę internetową opartą o system CMS. Na stronie wdrożyliśmy dodatkowo wewnętrzną Sekcję Oparzeń z materiałami dostępnymi dla zalogowanych użytkowników.

Coś od siebie

"Projekt dla Centrum Leczenia Oparzeń był dla nas prawdziwym wyzwaniem - z jednej strony mamy świadomość, jak ogromną rolę odgrywają lekarze z CLO w ratowaniu zdrowia i życia ofiar wypadków, z drugiej dobrze wiemy, jak ważne dla Centrum jest zaufanie każdego pacjenta. Dlatego w procesie projektowania graficznego największy nacisk położyliśmy właśnie na aspekt ludzki, zwracając uwagę na profesjonalizm i poczucie bezpieczeństwa. Dobrze rozumiemy, że lekarze i pacjenci są ludźmi, i jedni i drudzy zasługują na zaufanie i każdego dnia są tym zaufaniem obdarzani".

Zobacz inne projekty: