Tramontana Hospicjum Cordis Right NOW Alfa Radio Shamrock Novare Centralne Muzeum Pożarnictwa Centrum Leczenia Oparzeń Kocham Książki Euromedic Dzieci Maryi Poradnia Zdrowego Rodzicielstwa Auto Myjnia

Jednym zdaniem

Pamiętamy i uczymy o bohaterach.

Centralne Muzeum Pożarnictwa powstało w 1975 roku, jako miejsce przechowywania, dokumentowania i eksponowania dorobku polskiego pożarnictwa. Zgromadzone tu zbiory liczą ponad 4000 eksponatów. Mysłowickie muzeum jest największą tego typu placówką w Polsce i jedną z największych w Europie.

Najstarsza sikawka konna z 1717 roku, samochody pożarnicze od początku XX wieku, ogromna kolekcja motopomp, mundurów, hełmów czy sztandarów – to wszystko można obejrzeć na własne oczy w kilku ogromnych halach.

Dodatkowo Muzeum prowadzi działalność edukacyjną w postaci Lekcji Muzealnych, oferuje też dostęp do fachowej biblioteki tematycznej, na którą składa się ponad 4.000 woluminów.

Projekt w liczbach

Strategia
Digital
Content
Webdesign

Z lepszej strony

Dla Centralnego Muzeum Pożarnictwa podjęliśmy się przygotowania responsywnej strony internetowej. Muzeum jest obiektem, gdzie najlepszą historię opowiadają same eksponaty – dlatego zaprojektowaliśmy minimalistyczną witrynę, w której szata graficzna nie przyćmiewa przedstawianej treści.

Minimalistycznie – nie znaczy ubogo. Kierując się tym hasłem opracowaliśmy kolorystykę, która z jednej strony nawiązuje do tradycyjnych barw Straży Pożarnej, a z drugiej wlewa do projektu życie i energię.

Ponieważ Muzeum – wbrew swojej nazwie – tętni życiem, całość opakowaliśmy w rozbudowany system zarządzania treścią, pozwalający pracownikom Muzeum współtworzyć zaprojektowaną stronę i nią swobodnie administrować.

Coś od siebie

"Jak dorosnę, zostanę strażakiem" - który kilkuletni mężczyzna choć raz nie poczuł tego piknięcia w serduchu?

My mieliśmy okazję poznać tych, którzy za piknięciem w sercu poszli. Dziś ryzykują wszystko i ratują - kiedy wydaje się, że już wszystko stracone. Poznaliśmy tych, którzy chętnie i z zapałem opowiadają - czasem zatrważającą, miejscami zabawną - ale zawsze bohaterską historię formacji darzonej na całym świecie największym szacunkiem.

O bohaterach, którzy zrywają się na cichy dzwonek, o tych, którzy nie boją się lodowatej wody, o tych wreszcie, którzy wejdą w ogień, byle tylko Ciebie z tego ognia wyciągnąć.
O nich opowiadamy Wam w tym projekcie.

Zobacz inne projekty: