Tramontana Hospicjum Cordis Right NOW Alfa Radio Shamrock Novare Centralne Muzeum Pożarnictwa Centrum Leczenia Oparzeń Kocham Książki Euromedic Dzieci Maryi Poradnia Zdrowego Rodzicielstwa Auto Myjnia

Jednym zdaniem

Czyste miasto - auto za autem.

Auto Myjnia to pierwsza myjnia bezdotykowa na terenie Mikołowa. Projekt obejmował, poza standardową identyfikacją wizualną, opracowanie graficzne dla attyki Myjni i przygotowanie ścianek obiektu – zarówno bocznych, jak i ścianki działowej, oddzielającej od siebie dwa stanowiska mycia. Ścianki te, poza funkcją ochronną, miały pełnić rolę informacyjną i zawierać kompletną instrukcję obsługi urządzenia myjącego.

Projekt w liczbach

Branding
Print
Outdoor

Na początku było logo

W pierwszym etapie pracy przygotowana została wstępna koncepcja identyfikacji wizualnej – z uwagi na nietypowość zlecenia przygotowaliśmy dwa, występujące niezależnie, elementy logotypu, czyli napis Auto Myjnia oraz symbol pojazdu, oraz dopracowaliśmy szczegółową kolorystykę projektu.

Konstrukcja

Drugim etapem było opracowanie attyki i ścianek w oparciu o architekturę obiektu. Po szczegółowej analizie potrzeb klienta oraz lokalizacji Myjni zdecydowaliśmy, że obiekt będzie z zewnątrz czarno-błękitny. Owa czerń dobrze wyraża profesjonalizm i jakość usług świadczonych przez naszego Klienta. Attyka Myjni została przez nas zaprojektowana i wykonana ze specjalnie przygotowanego, odpornego na warunki atmosferyczne PCV. Na prośbę Klienta dokonaliśmy też montażu końcowego. Ścianki pełnić miały kilka funkcji, ale przede wszystkim miały stanowić wodoodporną barierę między stanowiskami myjni – tym kierowaliśmy się przy wyborze materiału, z którego je wykonaliśmy. Ponieważ kształt ścianki wewnętrznej był dość skomplikowany zdecydowaliśmy się na przygotowanie wszystkich ścianek na płótnie banerowym, dodatkowo wzmocnionym o warstwę wodoodporną. Ścianki z zewnątrz współgrają z kolorystyką attyki, przeważa bowiem czerń i błękit – co zrównoważyliśmy przez błękitno-białą kolorystykę wnętrza – biel dobrze komponuje się z czystością, o którą przecież chodzi każdemu użytkownikowi Myjni, a przy okazji nie zostają na niej zacieki od środków chemicznych, których używa się do mycia pojazdów. Banery zostały przez nas zaprojektowane i wydrukowane, a następnie – podobnie jak attyka – zamontowane w obiekcie.

Coś od siebie

"Identyfikacja wizualna Auto Myjni była dla nas nowym doświadczeniem w projektowaniu - to nie tylko logotyp, ale przede wszystkim cała konstrukcja myjni samochodowej, wszystkie jej ściany oraz zadaszenie. Ponieważ projekt obejmował nie tylko elementy wizualne, ale musiał też uwzględniać architekturę i specyfikę obiektu, konieczny był odpowiedni dobór materiałów i sposobu druku tak, by były odporne nie tylko na promienie słoneczne czy trudne warunki atmosferyczne, ale też na wodę pod dużym ciśnieniem i mocne detergenty".

Zobacz inne projekty: