Typ projektu: Webdesign Klient: Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach Branża: Samorząd Działania: Dev, Koncept, UI

Pamiętamy i uczymy o bohaterach

Centralne Muzeum Pożarnictwa powstało w 1975 roku, jako miejsce przechowywania, dokumentowania i eksponowania dorobku polskiego pożarnictwa. Zgromadzone tu zbiory liczą ponad 4000 eksponatów. Mysłowickie muzeum jest największą tego typu placówką w Polsce i jedną z największych w Europie.

Najstarsza sikawka konna z 1717 roku, samochody pożarnicze od początku XX wieku, ogromna kolekcja motopomp, mundurów, hełmów czy sztandarów – to wszystko można obejrzeć na własne oczy w kilku ogromnych halach.

Dodatkowo Muzeum prowadzi działalność edukacyjną w postaci Lekcji Muzealnych, oferuje też dostęp do fachowej biblioteki tematycznej, na którą składa się ponad 4.000 woluminów.

Webdesign

Dla Centralnego Muzeum Pożarnictwa podjęliśmy się przygotowania responsywnej strony internetowej. Muzeum jest obiektem, gdzie najlepszą historię opowiadają same eksponaty – dlatego zaprojektowaliśmy minimalistyczną witrynę, w której szata graficzna nie przyćmiewa przedstawianej treści.

Minimalistycznie – nie znaczy ubogo. Kierując się tym hasłem opracowaliśmy kolorystykę, która z jednej strony nawiązuje do tradycyjnych barw Straży Pożarnej, a z drugiej wlewa do projektu życie i energię.

Ponieważ Muzeum – wbrew swojej nazwie – tętni życiem, całość opakowaliśmy w rozbudowany system zarządzania treścią, pozwalający pracownikom Muzeum współtworzyć zaprojektowaną stronę i nią swobodnie administrować.

?

„Jak dorosnę, zostanę strażakiem” – który kilkuletni mężczyzna choć raz nie poczuł tego piknięcia w serduchu?

My mieliśmy okazję poznać tych, którzy za piknięciem w sercu poszli. Dziś ryzykują wszystko i ratują, kiedy wydaje się, że już wszystko stracone. Poznaliśmy tych, którzy chętnie i z zapałem opowiadają, czasem zatrważającą, miejscami zabawną – ale zawsze bohaterską – historię formacji darzonej na całym świecie największym szacunkiem.

O bohaterach, którzy zrywają się na cichy dzwonek, o tych, którzy nie boją się lodowatej wody, o tych wreszcie, którzy wejdą w ogień, byle tylko Ciebie z tego ognia wyciągnąć.

O nich opowiadamy Wam w tym projekcie.